Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Сообрајќајците победници во фудалскиот туринир

Екипата на полициската станица за безбедност во патниот сообраќај од Охрид е севкупен победник на турнирот во мал фудбал организиран од СВР Охрид по повод 7 мај денот на македонската полиција.

Повеќе...

Се чисти брегот на езерото

Ј.П.„Охридски Комуналец„ реализира уште една акција за чистење на крајбрежниот појас. Се чистеше брегот на езерото  под Охридското Кале, при вливот на реката Грашница во Охридско Езеро.

Повеќе...

СВР Охрид достојно го одбележа Денот на полицијата

СВР-Охрид претставува современа полициска организација, демократска институција во чиј фокус на интерес се граѓаните и нивната безбедност, истакна во своето обраќање портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Повеќе...

Милицаецот Диме со честитки за полицијата

Димитрија Наумоски милицаец во пензија  вчера ги посети  полицајците  во СВР Охрид и им го честита денот на полицијата 7 мај.

Повеќе...

Децата и полицајците денеска другаруваа

По повод денот на полицијата во ЈОУДГ Јасна Ристеска Охрид денеска се одржа забава на која присуствуваа претставници од полицијата.

Повеќе...

70-та средба на правниците во Охрид

Охрид домаќин на 70 та средба на правници во земјава. На конференцијата ќе присуствува и ќе се обрати заменик министерот за информатичко општество и администрација, Марта Арсовска Томовска.

Повеќе...

Во тек се подготовките за отворање на филмската академија во Охрид

Градоначалникот Никола Бакрачески,  вчера вечер  имаше работна  средба со членовите на  иницијативниот одбор за отворање на филмска академија во Охрид во состав на:  Роберт Јазаџиски, Зоран Велјаноски- Летра ,  Томаш Петрањ, Иво Трајков и Хана Јанаушкова .

Повеќе...

Низа свечености по повод неделата на Црвен крст

На 8 мај 1828 година роден е големиот хуманист Анри Динан, основоположник на идејата за движењето на Црвениот крст. Во негова чест  8 мај се одбележува како Светски ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина, а  неделата од 8-15 мај, како Недела на Црвениот крст и Црвената полумесечина.

Повеќе...

Телевизор за најдобриот полицаец во Охрид

По повод денот на македонската полиција 7-ми мај , денес  секретарот Димитар Спасески на најдобриот полицаец од Охрид  за 2013 година, Мите Печоски, му додели плазма телевизор. При чинот на доделување, секретарот Спасески укажа на добрата соработка помеѓу општината  и Министерството за внатрешни работи

Повеќе...

Пријавете се за да заиграте во најголемото македонско оро

Охрид е веќе подготвен за прием на учесниците во најголемото македонско оро долго 18 километри и 400 метри.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK