Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Обраќање на градоначалникот по повод изборите

Повеќе...

Две меѓународни конференции деновиве во Охрид

Градоначалникот Никола Бакрачески, присуствуваше на  отворањето на конференции од меѓународен карактер што од  синоќа  до недела се одржуваат во Охрид.

Повеќе...

Завршува предизборната кампања

Кампањата за предвремените парламентарни избори  и за вториот круг претседателски избори завршува денеска точно  на полноќ.

Повеќе...

Настоски: Храбро поддржете ја ГРОМ на овие избори

Јас сум  стар Охриѓанец и целиот мој живот не помислив да се одделам од  македонскиот Ерусалим и југозападниот дел од Македонија, рече носителот на листата на ИЕ 5 на ГРОМ.

Повеќе...

Источен Светол Петок

Првиот петок по Велигден се вика Источен Петок Балаклија. Тој спаѓа во Светлата недела поради што некои го викаат и Светол Петок, а поради тоа што во светлата недела се блажи, може да се сретне и како Благ Петок.

Повеќе...

СДСМ: Во недела имаме историска шанса да се определиме за промени

Изборната кампања стигна до својот крај - остана уште во недела масовно, гордо и достоинствено охриѓани да излезат на гласање и да го дадат својот глас за промените, за новниот почеток, за новите луѓе и за новите идеи, велат од О.О на СДСМ Охрид. 

Повеќе...

СДСМ: Ние инвестираме во иднината

„СДСМ како најголема опозициска партија, уште на самиот почеток на изборната кампања, упати недвосмислена јасна порака дека ќе даде конструктивен допринес и искрена заложба за организирање и спроведување фер, демократски и регуларни избори., истакна Ѓоко Танасоски кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ 5.

Повеќе...

Охриѓанец заработи кривична за агитирање

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.У. (39) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „повреда на слободата на определување на избирачите“.

Повеќе...

Во Цер одбележана годишнината од смртта на Узунов

Охрид, денеска, со повеќе манифестации ја одбележува 109 годишнината од смртта на корифејот на Македонската револуционерна борба, Христо Узунов.

Повеќе...

Учениците од “Христо Узунов” учеа за извидништвото

Учениците на ОУ "Христо Узунов" се запознаа со авантурите и предизвиците на извидништвото. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK