Саб06062020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

СДСМ: ДПМНЕ да каже што реализираа од ветеното

СДСМ од Охрид упорно бара ДПМНЕ од Охрид да и одговори на охридската јавност што е направено и реализирано од ветеното од страна на актуелната општинска власт, а ДПМНЕ од Охрид упорно и упорно зборува само за поранешната општинска власт, велат од О. О на СДСМ Охрид.

Повеќе...

Трибина “Превенција од коларектален карцином”

Утре во 18:00 часот во просториите на Црвен крст Охрид  ќе се одржи јавна трибина на тема ,,Превенција на коларектален карцином,, .

Повеќе...

Асфалтирани три улици во Косел

За овој краток временски период во селото  Косел од  вкупно  8 предвидени  улички со должина од 1 000 метри и површина 3 000  метри  веќе  целосно асфалтирани  се три улици. 

Повеќе...

Охрид домаќин на спортската Гимназијада

За прв пат градот Охрид годинава е домаќин на спортската манифестацијата  Гимназијада. Гимназијадата како спортски настан е најмасовната спортска манифестација која се организира во Македонија.

Повеќе...

Граѓаните да ги подмират обврските за поставување урбана опрема

Се известуваат сите корисници на простор на кој имаат поставено урбана опрема, а кои не ги подмириле обврските по овој основ кон општина Охрид за 2013 година, истото да го сторат најдоцна до четврток 06.03.2013 година, до крајот на работниот ден.

Повеќе...

1300 слободни работни места во угостителството

Според податоците на Државниот завод за статистика, во четвртото тримесечје од 2013 година, стапката на слободните работни места изнесува 1,33%.

Повеќе...

ОБНОВЕНО ФОТО: Ограбена црквата “Свети Климент Охридски” во Климештани

Црквата „Св.Климент Охридски“ во охридското село Климештани беше мета на засега непознати крадци.

Повеќе...

Групната маска од Куратица трето место на прилепскиот карневал

Маската „Традиционална Жетва во Куратица„ освои трето место на прилепскиот карневал.

Повеќе...

ВМРО ДПМНЕ: Народот ќе ја избрише Народна од картата на политички партии

Десниот привезок на СДСМ т.н Народна партија шокирана од огромниот број на луѓе кои сакаа да го дадат својот потпис за кандидатот за Претседател на Република Македонија од редовите на ВМРО ДПМНЕ се користи со трагикомични соопштенија, возвратија од О.К на ВМРО ДПМНЕ.

Повеќе...

Санирано свлечиштето на пристаништето во Свети Наум

Капетанија на пристаништа на Р. М и ЈП Нискоградба деновиве работат на санација на свлечиштето што се појави на пристаништето Свети Наум.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK