Сре07082020

Последна промена01:31:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Од Албанија се бара поголема заштита на езерото

На албанска страна во кафези се одгледувале  други видови риби кои биле опасност  за автохтоните риби во Охридското езеро.

Повеќе...

100 000 евра од туристички посети на охридските локалитети

Од продажба на влезници за туристички посети во охридските туристички локалитети  се собира значителна сума пари.

Повеќе...

СДСМ: Провидна е предизборната гимнастика на ДПМНЕ

Веднаш по распишувањето на претседателските и вонредните парламентарни избори, сведоци сме на една чудна појава во Охрид.

Повеќе...

Се санираат тротоарите во ОУ “Христо Узунов” Охрид.

Се санираат тротоарите во ОУ “Христо Узунов” Охрид.

Повеќе...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ во осум годишното владеење се расфрлаше со пари по кафани

ВМРО ДПМНЕ како политичка опција секогаш се стреми кон транспарентност.

Повеќе...

Исчезнува ли убавата традиција на пишување писма и честитки?

По се изгледа традиционалното пишување писмо или честитка полека заминува во историјата. Ова е впечатокот по анкетата што “Охриднет” ја реализира и по добиените одговори на наеодамна поставеното анкетно прашање: Кога последен пат сте напишале писмо или честитка? 

Повеќе...

Куќата на Талеви од Охрид чека реконструкција

Куќата на Талеви од Охрид чека реконструкција. Станува збор за  една од најстарите куќи во Стариот дел на Охрид, во месноста Месокастро.

Повеќе...

Општина: СДСМ конечно призна дека Бакрачески и локалната вредно работат за доброто на Охрид

Почитувани Социјал  демократи , многу е добро што конечно јавно признавте дека новото локално раководство   и градоначалникот Никола Бакрачески  во периодот откако се на власт  неуморно  работат за доброто на Охрид и охриѓани, стои во писмената реакција на општина Охрид.  

Повеќе...

Дали потрошувачите ги знаат своите права?

По повод 15-ти Март, Светски ден на потрошувачите, денес  во Општина Охрид, ќе се промовира  Советот на потрошувачи на град  Охрид.

Повеќе...

Двајца браќа од Охрид нападнаа полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“, СВР Охрид  против Н.Д. (23) 9 А.Д. (20) двајцата од Охрид поднесе кривична пријава.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK