Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Екстра попуст за купување на стан со Адора инжинеринг

Адора Инженеринг и НЛБ Тутунска банка во текот на февруари нудат можност за купување нов квалитетен стан без плаќање на трошоците за одобрување на банкарскиот кредит и без нотарски трошоци.

Повеќе...

Охриѓанец во критична состоба паднал од балкон поправајќи антена

35 годишен охриѓанец се бори за живот откако синоќа во 21.40 часот во Охрид на ул.„Сатеска“, паднал од балкон. Несреќата се случила кога тој ја  поправал  антената  на балконот од зградата на вториот кат каде што живее. Од непознати причини  се лизнал и паднал на земја.

Повеќе...

„Ах жени, жени“ вечерва пред охриѓани

 Монодрамата „Ах жени, жени“ вечерва ќе биде играна во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид.

Повеќе...

Ден за заштита на мочуришта и блата

 Денес е Денот на водните живеалишта популарно наречени мочуришта и блата.

Повеќе...

60 години постоење граѓански универзитет “Шапкарев”

Со свечен коктел Отворениот граѓански универзитет „Кузман Шапкарев“, вчера  го одбележаа своето 60 годишното постоење.

Повеќе...

Годинава ќе заврши конзервацијата на Богородица Перивлепта

Пред извесен период се отпочна со реализација на долгоочекуваниот проект за конзервација на архитектурата и фрескоживописот на црквата Св. Богородица Перивлепта во Охрид.

Повеќе...

Еве ги одлуките кои ги изгласаа советниците на денешната седница

На почетокот на денешната седница  на Советот на општина Охрид, дневниот ред беше проширен со одлуките за  давање согласност за потпишување  договор за добивање грант  и пренасочување средства од општинскиот буџет за изградбата на фекалната канализација во селото Лескоец, кои  беа усвоени. Не беа прифатени неколку предлози на опозицијата за дополнување на дневниот ред, по што нивните советници ја напуштија седницата.

Повеќе...

Ракометниот клуб “Моби Дик” го прослави првиот роденден

 Во прекрасна атмосфера, синоќа беше одбележана првата годишнина од постоењето на охридскиот  женски  ракометен клуб „Моби Дик“.

Повеќе...

Бизнисмени од Ирак заинтересирани за инвестиции во Охрид

Охридски  и ирачки бизнисмени  денеска во општинската зграда на  работна средба ги согледуваа можностите со заеднички соработка. 

Повеќе...

Нискоградба воведува новини во наплатата на сметки

ЈП Нискоградба  Охрид воведува две новини во начинот на наплата на сметки кои важат само за физичките лица, јавува ТВМ.  Почнувајќи од денес па се до крај на месец февруари граѓаните ќе можат својот заостанат долг кон ЈП да го плаќаат на рати.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK