Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Пет децении градинката “Јасна Ристеска” се грижи за децата во Охрид

ЈОУДГ “Јасна Ристеска” одбележува пет децении од своето постоење

Повеќе...

Охридското Супер радио денес го слави 21 от роденден

Еден од најстарите приватни електронски медиуми во Охрид и регионот - Супер радио денес го одбележува својот 21-ви роденден.

Повеќе...

Бакрачески и германската амбасадорка во посета на каптажите во Куратица

Денеска градоначалникот Никола Бакрачески  и  Амбасадорката од Сојузна Република  Германија  во Скопје, Гудре Штајнакер  во атарот на село Куратица  ги  посетија     каптажите  на   водоводниот систем на селото кои локалната  ги  реконструира  со финансиска помош на  Германската амбасада.

Повеќе...

Комуналец го рачисти кејот од отпад

Заради неповолните временски услови во изминативе два дена и засилениот ветар од јужен правец, езерските води по градскиот кеј исфрлија големи количини окрек, реса и друг вид отпад .

Повеќе...

Бели рози го разубавија Охрид

Локалниот клуб на жени „Деница“ кои се дел од Лајонс клубовите од Охрид  денеска, во продолжение на Холандскиот парк засадија 43 бели рози.

Повеќе...

Награди за најдобра фотографија

Од денес до 07 Декември  ќе се одржи натпревар за избор на најдобра фотографија како дел од проектот „Вики го сака културното наследство“ (англиски: Wiki Loves Cultural Heritage).

Повеќе...

Охриѓанец можен претседател на ДИК

Никола Рилкоски од СДСМ - Охрид ќе биде претседател на ДИК, ексклузивно дознава Охриднет.

Повеќе...

69 години слободен Охрид

Охрид денеска го чествува 7 Ноември - Денот на ослободувањето на градот од фашистичката окупација. Локалната самоуправа со низа свечености од вчера започна со одбележување на празникот.

Повеќе...

Криминалистичка полиција во контрола на спортски кладилници во Велешта и Радолишта

Телевизори, компјутери, печатари, уплатни ливчиња и низа технички помагала за обавување на дејност се одземени во вчерашната акциска контрола во три спортски кладилници во струшките села Велешта и Радолишта.

Повеќе...

Честитка на СДСМ по повод 7 ми Ноември

ОО на СДСМ Охрид на сите жители на Општина Охрид им го честита 7-ми Ноември – Денот на ослободувањето на Охрид од фашистичката окупација, со искрени желби за мирен и спокоен живот во слобода, демократија и благосостојба на сегашните генерации и идните поколенија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK