Чет01192017

Последна промена01:29:52 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Во Скопје повеќе странски туристи од Охрид

Лани во месец ноември во Скопје престојувале 15.613 гости, од кои 1.865 се домашни туристи, а 13.748 се странци, соопшти Државниот завод за статистика.

Повеќе...

53 годишна жена е жртвата кај Враништа

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна незгода што на 14-ти јануари оваа година, во 17 часот се случи на регионалниот пат Струга-Дебар, кај селото Враништа.

Повеќе...

Со огнено оружје оштетено возило во Охрид

На 14.01.2017 година во 02.05 часот во ПС ОН-Охрид, од страна на Н.С.(25) било пријавено дека неговото ПМВ „Опел Астра“ со охридски регистарски ознаки кое било паркирано во импровизирана лимена гаража било оштетено.

Повеќе...

Девет медицински и нуркачки тимови ќе се грижат за капачите на Водици

Пет медицински и четири нуркачки тимови со два мобилни чамци ќе се грижат за безбедноста на капачите во Охридското езеро на Водици.

Повеќе...

Јавен повик за финансирање на проекти за 2017

 

Општина Охрид објави јавен повик за  ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОГРАМИ И ПРОЕКТИ ОД ЈАВЕН ИНТЕРЕС НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2017 ГОДИНА.

Повеќе...

ФОТО:Нуркачите го чистат Охридското езеро

Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление Водици денес на пладне започна чистењето на дното на Охридското езеро.

Повеќе...

И општинарите ,,вртеа паре"

Денес во општинската сала се организираше традиционалниот василичарски појадок, настан што вработените во локалната самоуправа го организираат неколку години наназад.

Повеќе...

Ова е програмата за Водици во Охрид

Ова е целосната програма по повод по повод празникот „Богојавление“ во Охрид.

Повеќе...

И во Куратица Василичарски карневал

Жителите на охридското село Куратица и оваа година по 19-ти пат празникот на селото Свети Василиј Велики  го одбележуваат  со голем карневал под маски.

Повеќе...

Продолжува празничната акција во ,,Гир Риг"

На барање на потрошувачите продолжува супер атрактивната акција од салоните за мебел „Гир Риг“ во Охрид, Битола и Кичево.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK