Сре06282017

Последна промена06:08:38 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Охриѓанец си купил кола без пари

29 годишен охриѓанец, од повозрасен сограѓанин купил автомобил „Волво“ и не му ја платил.

Повеќе...

Ифтарска вечера за граѓаните муслимани во Охрид

Општина Охрид, за граѓаните од муслиманска вероисповест, денеска со почеток во 20 часот, на плоштадот Крушевска Република, организира Ифтарска вечера.

Повеќе...

ВМРО ДПМНЕ:Зошто е прекината изградбата на автопатот?

ОО на ВМРО ДМПМНЕ од Охрид, на прес конференција, денеска праша зошто се прекинати градежните активности на автопатската делница Кичево-Охрид?

Повеќе...

Во Охрид заврши одисејата на вештиот крадец од гостиварско

Во Охрид заврши „славната“ кариера на познат крадец од гостиварското село Дебреште. Откако вештиот крадец успеа да направи р”шум низ Охрид и да украде се вредно низ продавници и канцеларии, охридските полицајци му влегоа во трага на непоканетиот гостин во градот и го „уловија“ капиталецот на кражби. Тој за нецел месец сторил 12 тешки кражби и заработил околу 3000 евра.

Повеќе...

Од што починал градежен работник од Струга?

Сеуште е непозната причината за смртта на 61 годишниот В.М. градежен работник од Струга. До крајот на денов,по наредба на Јавен обвинител, на телото на починатиот треба да се изврши обдукција.

Повеќе...

Жбогар во посета на Охрид

Денеска, во посета на Охрид доаѓа  шефот на Делегацијата на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Повеќе...

АВСТРАЛИСКАТА АМБАСАДОРКА ВО ПОСЕТА НА ОХРИД

Австралиската амбасадорка во Белград, ополномоштена за Република Македонија, Џулија Фини, денес беше во работна посета на Охрид.

Повеќе...

Прибе ќе предава во Охрид

Во петок во Охрид доаѓа Ранјхард Прибе, раководителот на комисијата која во име на ЕУ во 2015 година го подготви списокот на неопходните реформи што земјава треба да ги преземе за да го надмине застојот на патот кон зачленување во ЕУ. Тој, во рамките на Охридската школа на природното право, ќе одржи предавање на тема „Демократија, владеење на правото и човекови права – релевантноста на вредностите на Европската Унија за земјите кандидатки“.

Повеќе...

Охрид повторно се „тресе“

За два дена, дури три силни земјотреси почувствувани во Охрид.

Повеќе...

Охрид домаќин на меѓународниот ракометен камп „Кирил Лазаров 7“

Од денеска, Охрид е домаќин на третиот меѓународен ракометен камп „Кирил Лазаров 7’.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK