Чет06042020

Последна промена06:51:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Водата во Охридското езеро одлична за капење

Водата во езерото одлична за спорт и рекреација.

Повеќе...

Од утре нема полициски час, од четврток се отвораат рестораните

Владата одржа седница на која се разгледуваа мерките за олеснување на вонредните мерки , воведени поради епидемијата на коронавирусот.

Повеќе...

СВР Охрид со силни контроли во полицискиот час

Контролите се кон лицата во (само) изолација и угостителските објекти.

Повеќе...

Борче Исакоски со писмо до генерацијата

ГЕНЕРАЦИЈО МОЈА, ЕДИНСТВЕНА ВО МНОГУ НЕШТА , ДА МУ РЕЧИМЕ БЛАГОДАРАМ НА ОУ ХРИСТО УЗУНОВ

Повеќе...

Филипче загрижен од масовното празнување на Бајрам

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки, напиша на својот фејсбук профил Венко Филипче.

Повеќе...

Се скарале роднини во Охрид

Двајцата ќе добијат пријава.

Повеќе...

Промотивна кампања „Летувај во Охрид“

Со промотивна кампања „Летувај во Охрид“ главниот туристички центар  оваа сезона ќе привлекува гости.  

Повеќе...

Рекорден број прекршители на полицискиот час

10 охриѓани и 7 стружани се приведени.

Повеќе...

Георгиески упати честитка за Свети Кирил и Методиј

По повод 24.Мај, Денот на македонските и сесловенските просветители и учители, светите браќа Кирил и Методиј, градоначалникот Константин Георгиески, упати празнична честитка.

Повеќе...

Во четврток оворање на ресторани и укинување на полициски час?

Фактор од свои извори во Комисијата за заразни болести дознава дека ќе се препорача од четврток отворање на угосителските објекти.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK