Нед10222017

Последна промена10:24:23 AM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Одбележани 1003 години од смртта на Цар Самоил

Во Самуиловата тврдина, денеска со историски час беше одбележана  1003 годишнината од смртта на Цар Самуил.

Повеќе...

Трајкоски: Продолжуваме со проектите од витално значење за Дебарца

На половина изборна кампања и повеќе од јасно е дека за Општина Дебрца единствен е изборот, а тоа е продолжување и континуитет на спровeдување на проекти кои се од витално значење за секој еден жител во Дебрца., изјави Игро Трајкски кандидат за градоначалник на општина Дебарца.

Повеќе...

Охрид домаќин на Конференција на НР Кина и земјите од Источна Европа

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денес – 6 октомври 2017 година, петок,ќе се обрати на свеченото отворање на третата Конференција на Народна Република Кина и земјите од Централна и Источна Европа, што ќе се одржи во Охрид.

Повеќе...

Холанѓанка починала во хотел во Охрид

Седумдесет и две годишна холанѓанка вчера починала во хотелската соба во Охрид.

Повеќе...

Полесно повреден велосипедист во Охрид

Сообраќајка се случи денеска на булеварот „Туристичка“, полесно е повреден велосипедист.

Повеќе...

ФОТО: Големо ПХВ шоу во Охрид

Младост, гордост, хуманост, убавина беа најпрепознатливи обележја на синоќешното ПХВ ШОУ на волонтерите од Клубот на млади на Црвен крст Охрид кое во организација на Црвен крст Охрид се одржа во Центарот за култура „Григор Прличев“.

Повеќе...

Конечно,лето без жртви во сообраќајот

Летово, за среќа во Охрид немаше сообраќајни незгоди со жртви.

Повеќе...

Скопјанец со измама му зел 10 јагниња на лешанец

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено

Повеќе...

Пискулоска: Жителите на Дебарца препознаваат дела и проекти

Банално е некој да помислува дека може да владее со Oпштина Дебрца, а притоа и самиот тој во изминат изборен циклус да освои само 12 гласови, рече на денешната прес конференција кандидатот за советник во оптина Дебарца од листата на Вмр Дпмне Катерина Пискулоска.

Повеќе...

АНКЕТА: Секој седми Македонец барал услуги од политичарите

На Западниот Балкан, тие што бараат услуги од политичките партии имаат шест пати поголеми шанси да бидат изложени на притисок да го заменат нивниот глас за пари/услуги во споредба со тие кои не бараат таква помош, покажа анкетата спроведена во 6 земји од Западен Балкан, од проектот ИНФОРМ.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK