Вто07052022

Последна промена04:46:06 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Струшките советници бараат итно решавање на проблемот со бездомните кучиња

Струшките советници бараат итно решавање на проблемот со бездомните кучиња.

Повеќе...

Зачестија нападите од бездомни кучиња во струшко

Зачестија нападите од бездомни кучиња во струшко.

Повеќе...

Пронајдени стари гранати во Калишта

Пронајдени две гранати во Калишта.

Повеќе...

Пресечен канал со нелегален транспорт на дрва

На 28.06.2022 година околу 13 часот, на локален пат помеѓу струшките сека Боровец и Лакавица, кај месноста „Равење“, полициски службеници од одделението за прекуграничен криминал при Регионалниот центар за гранични работи-Запад, во содејство со ОВР Струга, шумската полиција и подрачната единица на Министерството за шумарство и водостопанство и полициската станица во Лабуништа, презедоа координирани мерки со цел фаќање на сторители на нелегална сеча и нелегален транспорт на огревно дрво.

Повеќе...

Утврден стартот на работите за автопатот Требеништа – Струга – Ќафасан

Утврден стартот на работите за  автопатот Требеништа – Струга – Ќафасан.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK