Нед02262017

Последна промена12:40:10 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

42 килограми дрога запленети во Струга

Струшката и охридската полиција, во заедничка акција запленија 42 килограми дрога.Полицајците синоќа ја извршија акцијата запирајќиавтомобил во кој била скриена дрогата. 

Повеќе...

Месна индустрија ,,Билјанови" вработува

Месната индустрија Билјанови Струга вработува. 

Повеќе...

ФОТО: Враништа доби безбедна пешачка патека

Село Враништа Струга доби безбедна пешачка патека.

Повеќе...

Ја малтретирал сопругата и ја одзел малолетната ќерка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Б. (38) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување судска одлука“ и „одземање малолетник“.

Повеќе...

Познат идентитетот на тешко повредени во синоќешната сообраќајка

Три лица се тешко повредени во сообраќајната незгода што синоќа во 18 часот и 30 минути се случи на регионалниот пат Струга-Дебар во близина на „Здружение на возачи, соопшти Канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK