Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга УЈП затвори деловни објекти во Струга, Радожда и Лабуништа

УЈП затвори деловни објекти во Струга, Радожда и Лабуништа

Сподели

Според последните информации од терен, даночните контролори од Управата за јавни приходи затворија 40 деловни објекти во Маврово, Дебар, село Јанче, Струга, Лабуниште, Радожда, Враниште и Скопје, односно на сите им е изречена парична глоба и мерка времена забрана за вршење дејност.

 

И покрај постојаните апели од УЈП до даночните обврзници да издаваат фискални сметки и да го регистрираат прометот, како и јавните објави дека Управата зајавни приходи континуирано врши интензивни контроли на терен во делот на фискализацијата, некои даночните обврзници продолжуваат да го заобиколуваат законот. Контролите се во тек и ќе продолжат во наредниот период.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK