Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Градоначалникот на Вевчани на средба со градоначалникот на Кардиф

Градоначалникот на Вевчани на средба со градоначалникот на Кардиф

Сподели

Градоначалникот на општина Вевчани оствари  средба со Градоначалникот на Кардиф, најголемиот град во Велс Англија.

 

Градоначалникот на општина Вевчани и членовите на КУД „Дримкол“ денес ја бодрат Македонската фудбалска репрезентација на натпреварот Велс - Македонија.

Инаку културно уметничкото друштво “Дримкол” од Вевчани  гостува во Лондон. Нашите играорци ќе ја претстават македонската традиција со традиционалниот  фолклор. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK