Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Вевчанскиот градоначалник во Лондон се сретна со Ховит

Вевчанскиот градоначалник во Лондон се сретна со Ховит

Сподели
Во рамки на гостувањето, градоначалникот на општина Вевчани  Цветомир Угриноски и раководителот на КУД „ Дримкол“ остварија средба и со  европарламентарецот, известувачот  за Македонија во европскиот парламент Ричард Ховит.
 
 
Културно уметничкото друштво „ДРИМКОЛ“ од Вевчани на чело со Угриноски  од 09 Октомври до денес престојуваа во Лондон - Велика Британија, каде со својата игра и песна успешно   го претставија  македонскиот фолклор и традиција.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK