Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец се обиде да ги убие сопствениот син и внука

Стружанец се обиде да ги убие сопствениот син и внука

Сподели

Попладнево во струшкото село Џепин се одвивала вистинска драма.

После вербална расправија во семејната куќа во сопственост на Енвер К. таткото се обидел да го убие сопствениот син и внука пукајќи кон нив со пиштол . Повредениот се бори за живот и е пренесен на скопските клиники , а внуката е тешко повредена но, за среќа надвор од животна опасност. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски го потврди настанот и вели се работи на расчистување на случајот. Дополнителни информации најави текот на денот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK