Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Во Струга поставени држачи за знамиња

Во Струга поставени држачи за знамиња

Сподели

Конечно на струшките бандери се поставуваат држачи за знамиња.

 

Откако комуналните инспектори побараа од стружани  да ги отстранат знамињата кои беа поставени на 11 Октомври на иницијатива на невладината Карпикорн 2010,  денес во Струга беа поставени држачи за знамиња.

Од Каприкорн 2010 за Охриднет велат дека се задоволни што нивната иницијатива вроди со плод, што ги поттикнаа локалните власти да поставуваат држачи на кои на сите државни празници ќе се веат  македонски  знамиња. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK