Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Запленети два тони цемент на Ќафасан

Запленети два тони цемент на Ќафасан

Сподели

Царинските службеници на граничниот премин Ќафасан спречија обид за влез на цемент на црно во земјава.

 

1.920 кг цемент, откриени на царинската испостава Ќафасан-отсек за стоково царинење, при контрола на товарно возило натоварено со цемент, наменет за фирма-увозник од Струга.

Поради неусогласеност на тежината според приложените документи и измерената тежина, извршен е растовар на стоката и мерење на празното возило, при што е утврдено дека во возилото имало 1.920 кг цемент што не биле опфатени со царинската декларација.

Во  текот на минатата недела царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење стока, при што привремено се задржани девизи, облека, фалсификати, градежни материјали, тресет, мед, козметички производи и друго на повеќе гранични премини во земјава. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK