Вто05222018

Последна промена12:49:46 AM

Back Вие сте на: Home Вести Струга ФОТО: Струшка разгледница ,,Лебедова снежна идила"

ФОТО: Струшка разгледница ,,Лебедова снежна идила"

Сподели

Не е само Охрид прекрасен, волшебен и величествен.

За да не ни се лутат соседите стружани еве една фотографија која плени.... Ние ја нарекуваме ,,лебедова снежна идила". Сликата ни ја испратија читатели од Струга, велат направена е деновиве во населбата Езерски лозја во Струга. Дали е малку или повеќе фотошопирана и разубавувана, дали е преземена .... тоа оставаме на експертите.  Најважно е тоа  што, кој и да ја направил успеал  да направи прекрасна  разгледница. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK