Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Тешка кражба во Лабуништа

Тешка кражба во Лабуништа

Сподели

На 17.10.2013 година во с.Лабуништа, струшко, во куќа сопственост на Е.К(31), непознат сторител извршил тешка кражба.

Кражбата била извршена на начин што насилно ја отворил влезната врата од куќата, извршил пребарување, при што одзел разновиден златен накит, со што причинил материјална штета од околу 150.000 денари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK