Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга “Еремија” го светна Вевчани

“Еремија” го светна Вевчани

Сподели

Комуналното впретрпијатие од Вевчани  деновиве ја светна општината.

Исчистени се сите мини депонии покрај изворите и низ општината, кои ги прават несовесните граѓани.  Изметени се и сите улици.

Вевчани како туристичка дестинација со многуте природни и културно историски убавини и високиот степен на хигиена,  остава силен впечаток кај бројните посетители. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK