Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Приведени србинки кои на диво работеле во локал во Струга

Приведени србинки кои на диво работеле во локал во Струга

Сподели

Граничната полиција од Охрид синоќа  приведе три    српски државјанки.

 

Релативно младите девојки М.Ѓ.(1987), С.Ј.(1981) и Д.М.(1972) биле затекнати како без дозвола за престој пеат во  угостителскиот објект “Милано” во Струга.

Работеле како пејачки а немале регулиран престој во Р Македoнија, односно  нелегално работеле во објектот со што сториле прекршок.  Истите се приведени и задржани за понатамошна постапка. Инаку ова е втора акција на граничната полиција во објектот “Милано” во Струга.  Таму неодамна беа затекнати неколку српски и бугарски државјанки, кои имаа нерегулиран престој во земјава по што беа парично казнети и им беше изречена мерка забрана за влез во Р. Македонија.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK