Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Полицијата откри дрога во стан во Струга

Полицијата откри дрога во стан во Струга

Сподели

Вчера при претрес на  полицијата во стан  на улицата .„Кузман Питу“ во Струга , пронајдени биле  две поголеми алуминиумски фолии со кафеава прашкаста непозната материја.

 

Покрај  нив полицијата открила и три црни најлонски фолии помали парчиња, една најлонска фолија-вреќа, еден мобилен телефон „Самсунг“ и една електронска вага марка „CLA“ троник.

Предметите се одземени за понатамошно вештачење, а против Д.У. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK