Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Поради дефект во Струга “Партизанска” два дена без вода

Поради дефект во Струга “Партизанска” два дена без вода

Сподели

Синоќа на ул “Партизнска”во Струга пукнала водоводна цефка и ги поплавила подрумите во околните куќи.

 

Цефката минувала под некоја куќа. ЈП “Проаква”Струга веќе е на терен но поради големиот  дефект жителите на улицата  и  во околината два дена ќе немаат вода.

 

 

Станарите во зградите од синоќа веќе се без вода.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK