Вто09252018

Последна промена05:58:32 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга Се конституира струшкиот Совет

Се конституира струшкиот Совет

Сподели

Новиот состав на Советот на општина Струга ќе се конституира денеска.

На свечена седница, денеска во 14 часот во општина Струга на новоизбраниот градоначалник и на новоизбраните советници во Струга, ќе им бидат дадени уверенијата. Со тоа, и официјално Рамиз Мерко ќе ја презеде градоначалничката функција и ќе се конституира новиот Совет на општина Струга. На денешната седница, ќе им бидат доделени мандатите на 27 советници- 8 советнции од Алијансата на Албанците, 7 од СДСМ, 6 од ДУИ, 4 од ВМРО ДПМНЕ и 2 советници од БЕСА.Сите заедно, ќе дадат и свечени изјави.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK