Вто09252018

Последна промена09:35:02 AM

Back Вие сте на: Home Вести Струга ВРАЧЕНИ ПРИЗНАНИЈА ВО ЧЕСТ НА 8 НОЕМВРИ

ВРАЧЕНИ ПРИЗНАНИЈА ВО ЧЕСТ НА 8 НОЕМВРИ

Сподели

Општинската организација на Сојузот на борци од Струга,на свечената седница,која се одржа по повод Денот на ослободувањето на Струга,претседателот Ајрадин Мемети врачи признанија на активиститe.

 

Мегу наградените се : Гоце Георгиевски,претседател на ООСБ-охрид,Ило Балоски единствениот жив борец од Струга и на Гоце Трајаноски,Кице Србиноски и Зини Хани од Струга,републичките признанија потпишани од претседателот на републичката организација на Сојузот на борци на Македонија,генерал Тодор Атанасоски.
СТОЈАН КУКУНЕШОСКИ

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK