Вто11202018

Последна промена07:59:52 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга Кривична пријава за стружанец фатен со хероин

Кривична пријава за стружанец фатен со хероин

Сподели

34 годишен стружанец е фатен со две мали најлонски паковки со хероин и веднаш заработи кривична пријава.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Б.И. (34) од Струга.При преглед врз него, извршен на осми февруари оваа година во Струга, полициските службеници пронајдоа две мали најлонски паковки со кафеава прашкаста материја и една кутија ампули „Diazepam“.Предметите се одземени за понатамошна постапка а по извршено вештачење во Министерството за внатрешни работи во Скопје, утврдено е дека прашкастата материја преставува опојна дрога хероин со нето маса од 0,84 грама.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK