Пет10192018

Последна промена10:41:53 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга Залутан куршум повреди жител во струшко Шум

Залутан куршум повреди жител во струшко Шум

Сподели

Вчера околу 18,15 часот во село Шум-Струга, во дворот од сопствената куќа, од залутан куршум во пределот на ногата бил повреден  Д. К. (48).

Тој бил пренесен во Медицинскиот центар -Струга, каде е извршена  хируршка интервенција, по што е пуштен на домашно лекување. Увид извршила екипа на Полициската станица -Струга.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK