Пет10192018

Последна промена10:41:53 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга Несовесна мајка ги напуштила своите деца

Несовесна мајка ги напуштила своите деца

Сподели

Врв на родителска несовесност и негрижа. Мајката си го напуштила домот и на милост и немилост си ги оставила своите четири малолетни деца. Таа заработила кривична пријава.

Според соопштението од Канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „напуштање немоќно дете”, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Л.В. (33) од Струга.
-Пријавената, казненото дело го сторила на десетти октомври минатата година со запоставување на својата родителска должност и со напуштање на своите четири малолетни деца. Тоа го направила со намера трајно да се ослободи од нив по што заминала од семејниот дом, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK