Чет10182018

Последна промена03:44:04 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец доживеал сообраќајка кај Кажани

Стружанец доживеал сообраќајка кај Кажани

Сподели

27 годишен стужанец бил учесник во сообраќајка кај битолско Кажани во која битолчанец се здобил со тешки повреди.

Според соопштението од МВР, сообраќајката се случила на 04.01.2018 година во 07,25 часот во Битола на патот А3, односно на исклучувањето кон с. Кажани. Сообраќајната несреќа се случила помеѓу возило „Фиат Дукато“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.А.(31) од Битола и возило „Ауди А4“ со струшки регистарски ознаки управувано од Б.М.(27) од Струга. Во незгодата, Г.А. се здобил со тешки телесни повреди, по што е пренесен и задржан на лекување во Клиничка болница-Битола. Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи -Битола.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK