Пет10192018

Последна промена10:41:53 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец со запалива течност го оштетил домот на познаник

Стружанец со запалива течност го оштетил домот на познаник

Сподели

24 годишен стружанец фрлил шише полно со запаллива течност кон домот на познаник и ја оштетил влезната врата.

Според полициското соопштение, настанот се случил на 07.01.2018 година околу 19.30 часот во куќа на ул. „Муртеза Татар“ во Струга, сопственост на А.Р. (63) од Струга. Притоа, стружанецот М.Ш. (24) од Струга, фрлил пластично шише со непозната запалива течност, при што била оштетена влезната врата.

-Полициски службеници излегле на местото на настанот, по што бил обезбеден и приведен М.Ш. за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK