Чет01172019

Последна промена11:51:47 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Полициската станица Струга во ново руво

Полициската станица Струга во ново руво

Сподели

После повеќе од три  децении се случи реконструкција на полициската станица во Струга.

Променета е кровната конструкција на зградата, направена е нова термоизолациона фасада, но и реконструкција на оградата и нови прозори и врати. 

-„Тука нема да застанеме, туку и понатаму ќе вложуваме во подобрувањето на условите на макеоднските полицајци, бидејки само опремени полициски службеници се моттивирани и сакаат да се грижат и соработуваат со граѓаните  за зајакнување на безбедноста а тоа е наш врвен приоритет“, изјави министерот за внатрешни рбаоти Оливер Спасовски пр вчерашната посета на Струга. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK