Пет02152019

Последна промена12:36:29 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга При кавга го расекла свекорот во глава

При кавга го расекла свекорот во глава

Сподели

Го нападнала свекорот со нож. Жителка на струшко Радолишта при караница со сопругот  со нож го раскла свекорот во главата. 

 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга  поднесе  кривична пријава против  Х.М.(41)   од  село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На  07.02.2018 година во село Радолишта во домот на Ј.Х.(70),  при  караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, којшто е син на Ј.Х.,  истата по упатени закани физички го нападнала Ј.Х., и со нож го расекла  во пределот на главата и челото. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK