Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Ќе се реконстуира корзото во Струга

Ќе се реконстуира корзото во Струга

Сподели

Општина Струга објави тендер за избор на градежна фирма што ќе ја реализира реконструкцијата и адаптацијата на улицата „Маршал Тито“ (шеталиште „Корзо“).

Според планот ќе се гради ново шеталиште, на кое ќе се постави природен камен на површина од 3.760 метри квадратни. На улицата „Маршал Тито“ ќе се изведе атмосферска канализација, ќе се постават две типски бараки, ново јавно осветлување, жардиниери и урбана опрема.

Вкупната вредност на проектот е  22 милиони денари, а реализацијата е предвидено да се комплетира во период не подолг од 12 месеци.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK