Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Во Струга маратонци ќе промовираат меѓународен мир

Во Струга маратонци ќе промовираат меѓународен мир

Сподели

Струга, денеска ќе биде домаќин на маратонци што промовираат меѓународен мир.

Општина Струга денескаќе биде домаќин на интернационалниот тим на маратонци кои трчаат да промовира меѓународен мир, единство, пријателство и разбирање. Настанот ќе започне во 15:00 часот на кружниот тек каде маратонците ќе ги пречекаат локалните спортски клубови и заедно ќе трчаат до гратскиот плоштад.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK