Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Струшкиот Совет ќе ја одржи седмата седница

Струшкиот Совет ќе ја одржи седмата седница

Сподели

Во четврток ќе се одржи седмата седница на Советот на Општина Струга.

Претседателот на Советот на општина Струга Ресул Каба, ја закажа седмата седница на општинскиот Совет. Седницата ќе се одржи во 10,оо часот, во големата сала на Советот на општина Струга а пред советниците се повеќе точки од дневниот ред. Меѓу другите е Предлог – Годишната сметка на Буџетот на општина Струга за 2017 година како и други точки поврзани со актуелни состојби во општината и јавните претпријатија.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK