Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Кривична за вонбрачна заедница со малолетничка

Кривична за вонбрачна заедница со малолетничка

Сподели

20 годишен стружанец засновал вонбрачна зедница со малолетничка од Охрид.

20 годишниот А.М. од Струга во својот дом во Струга довел 15 годишна малолетничка од Охрид и со неа засновал вонбрачна заедница. Во текот на август лани во Струга пријавениот, во неговиот дом започнал да живее во вонбрачна заедница со 15 годишна малолетничка од Охрид, и покрај тоа што знаел дека била малолетна.
Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид информира дека надворешната канцеларија Струга поднесе кривична пријава против 20 годишниот А.М. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „вонбрачен живот со малолетно лице“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK