Сре03202019

Последна промена01:03:51 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Бесправно изградил автокамп и ресторан во Калишта

Бесправно изградил автокамп и ресторан во Калишта

Сподели

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Х. (55) од с. Калишта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Во текот на 2013 година на парцела во село Калишта, на место викано „Љумче“, пријавениот како инвеститор, без одобрение за градење и без соодветна документација, изградил објект – автокамп, при што ја оградил целата парцела со мрежа, а во просторот на автокампот без дозвола изградил и поставил ресторан, бетонска скара и метален контејнер, додека во водите на Охридското Езеро извел платформа од камен и бетон.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK