Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Мерко забрани внесување храна и пијалоци за време на Рамазан

Мерко забрани внесување храна и пијалоци за време на Рамазан

Сподели

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко со документ по повод рамазанските пости им забрани на вработените во општината да носат храна, пијалоци, но и пушење цигари во канцелариите.

Иако голем дел од вработените во општинската администрација не се муслимански верници и нема да постат за Рамазанските пости очигледно согласно забраната ќе мора да ја почитуваат наредбата на струшкиот граоначалник. 

Фото Република.мк

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK