Пет01182019

Последна промена09:01:15 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Фатени двајца крадци од Струга

Фатени двајца крадци од Струга

Сподели

Поради постоење основи на сомнение за сторени три казнени дела „тешка кражба“, полициската станица од Струга до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против две лица од Струга.


-„Тие, казнените дела ги сториле во текот на март и април оваа година со користење подесен алат -хебла но и физичка сила при што отворале влезни врати од маркет, бутик и соблекувална на ОУ сите лоцирани во Струга. По влегувањето, пријавените вршеле пребарување и одземале мобилен телефон,лап топ и облека. Со извршувањето на казнените дела, пријавените предизвикале материјална штета и се стекнале со противправна имотна корист од околу 154.000,оо денари“, информираат од СВР Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK