Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Во хотел Изгрев „Македонски Енергетски Форум 2018“

Во хотел Изгрев „Македонски Енергетски Форум 2018“

Сподели

„Македонски Енергетски Форум 2018“ се  одржува во Струга.

Натсанот ќе трае два денови , 7 – 8 Јуни, во Хотел Изгрев Струга. На форумот свое обраќање имаат најавено премиерот на Р. Македонија г. Зоран Заев, Амбасадорот на САД г. Џес Бејли, и други високи функсионери од извршната власт. Форумот е делен на 5 панели, со презентации и дискусии за предизвиците на енергетиката во Македонија и регионот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK