Сре03202019

Последна промена01:03:51 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга Разбојништво во Струга

Разбојништво во Струга

Сподели

Со пиштол во рака разбојник влегол во казино во Струга.

Струшката полиција го бара разбојникникт кој рано утрово со оружје опљачкЛ казино во центарот на Струга.Утово околу 03.10 часот во казино на улица. „Маршал Тито“ во Струга непознат маскиран сторител извршил разбојништво над вработената.
-Сторителот со закана со огнено оружје од вработената одзел околу 58.800 денари и побегнал. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, изјави Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK