Саб02162019

Последна промена07:01:02 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга „Змија“ вечерва во Струга

„Змија“ вечерва во Струга

Сподели

Перформансот „Змија“ ќе биде изведен вечерва во Струга.

Македонскиот уметник Исмет Рамиќевиќ, вечерва во 20.30 часот во Струга,ќе го изведе перформансот „Змија“. Перформансот кој е дел од првата ликовна колонија „Културен мост“ во Струга, ќе се изведе на летната сцена во Домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK