Вто03262019

Последна промена01:54:18 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Скутерџија повредил пливач и побегнал

Скутерџија повредил пливач и побегнал

Сподели

50 годишник е повреден од скутер додека пливал во езерото до струшкото крајбрежје.

Како што соопшти портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, полициската станица од Струга, презема мерки за пронаоѓање на лице кое вчера во 16 часот и 40 минути, управувајќи скутер во водите на Охридското езеро кај населбата „Езерски лозја“, го повредило лицето Р.Д.(50) од струшкото село Ливада.
Додава дека, сега повредениот пливал на оддалеченост од околу 500 метри оддалеченост од брегот кај населбата „Езерски лозја“ кога бил удрен од скутер, по што возачот на скутерот веднаш заминал и не му пружил помош на повредениот. Истиот, од друго лице бил пренесен во Општата болница во Струга.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK