Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Кривична за жител на Мислешево- уништувал изборен материјал

Кривична за жител на Мислешево- уништувал изборен материјал

Сподели

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Струга поднесе кривична пријава против А.М.(32) од село Мислешево, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уништување на изборен матерјал”.

На 30.09.2018 година во село Мислешево, на избирачкото место број 1863/1, пријавениот го ставил гласачкото ливче во џеб, а потоа се обидел да стави две други ливчиња во гласачка кутија, но не успеал. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK