Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга На „Ќафасан“ приведен странец

На „Ќафасан“ приведен странец

Сподели

Приведениот е 27 годишен албански државјанин.

Синоќа во 23.45 часот на Граничен премин  “Ќафасан“, од слобода бил лишен албанскиот државјанин Е.Ѓ.(27). Приведувањето е извршено бидејќи истиот евидира во  Стоп листата по што,Е.Ѓ. бил пренесен и задржан во Полициска станица Струга за понатамошна постапка.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK