Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Инцидент во струшкиот универзитет

Инцидент во струшкиот универзитет

Сподели

Велештанец претепал вработен во универзитетот.

Во СВР Охрид било пријавено дека на 08.10.2018 година во 11,00 часот во просториите на меѓународниот универзитет во Струга Б.К. од село Велешта, струшко започнал вербална расправија со А.К.(40) од Струга кој бил вработен во универзитетот, упатувајќи му закани по неговиот живот а потоа и физички го нападнал удирајќи го со тврд предмет во пределот на главата. Потоа Б.К. му го одзел мобилниот телефон на А.К. и го напуштил местото на настанот. Б.К. е повикан во полициската станица во Струга и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK