Чет01212021

Последна промена02:53:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Убиство во струшко Поум, убиено 23 годишно момче

Убиство во струшко Поум, убиено 23 годишно момче

Сподели

Убиство во струшко. Охриднет дознава дека вечерва се случи вооружен инцидент во струшкото село Поум.

Според првичните информации убиено е помладо момче. 

Полицијата го потврди случајот, убиено е 23 годишно момче од село Поум. 

-„Денес околу 18.40 часот во село Поум-Струга У. В.  (роден 1997)  од с.Поум пукал кон З. Б.  (1996) и В. Б. (1973) како и кон други лица. З. Б. Починал, а В.Б. е пренесен во МЦ-Струга. У.В. сам се пријавил во ПС-Струга. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK