Човек паднал во длабока провалија

Сподели


28 годишен маж паднал од карпа и загинал.

Албански државјанин загинал вчера кај Лабуништа откако паднал во 30 метарска провалија.Синоќа во 17.40 часот во Полициската станица за граничен надзор Лабуништа од страна на граѓанин од с.Лабуништа пријавено е дека има починато лице во место викано Краста во атарот на с.Лабуништа.
-По овластување на јавен обвинител, извршен е увид и констатирано е дека се работи за С.Ф(28) од Клење, Република Албанија, кој работел како овчар, а кој, според првичните сознанија, паднал од карпест дел од висина од триесетина метри, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.
Портпаролот нагласи дека од страна на лекар констатирана е смрт а јавен обвинител издал наредба за обдукција.