Нед01242021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Нападнати инспектори по риболов во Радожда

Нападнати инспектори по риболов во Радожда

Сподели

Жител на Радожда со дрво ги мавал инспекторите по риболов.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Д.С.(27) од село Радожда, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“. На 31.01.2018 на крајбрежјето на Охридското езеро, во правец кон село Радожда, пријавениот упатувал закани по животот кон инспектори по риболов од Државниот инспекторат за земјоделие, кои вршеле службени активности. Исто така, фрлил дрво кон нив и повредил еден инспектор. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK