Нед01242021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Тепачка во кафуле во Струга

Тепачка во кафуле во Струга

Сподели


Жител од Франгово нападнал свој соселанец, заработил кривична.

Вчера во 10 часот и 30 минути, во кафе бар лоциран на улицата ,Владо Малески“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од страна на Ф.Ф. (46) врз А.А. (40), двајцата од селото Франгово. Ф.Ф. е повикан во полициската станица во Струга и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK